Záver sezóny v Žiarskej doline.

31.03.2012 21:14

Pretekári klubu bežeckého lyžovania Martin sa dňa 31.3.2012 postavili na štart 18. ročníka lyžiarskeho behu do vrchu v Žiarskej doline. Trať mala pôvodne viesť až na Žiarsku chatu v nadmorskej výške 1325 m.n.m, avšak kôli lavínovému nebezpečenstvu a silnému vetru organizátori museli trať zmeniť a to tak, že sa bežalo  smerom po ceste na Žiarsku chatu, kde po 3 km bola obrátka a po nej bol zjazd naspäť do cieľa v Žiarskej doline. Absolútnym víťazom sa stal po 13 krát Slovenský reprezentant Martin Bajčičák z ŠKP Štrbské Pleso pred Rudolfom Michalovským z LK Huta Látky, na treťom mieste dobehol náš pretekár Ján Holiga ml., na 9 mieste sa umiestnil Patrik Lučanský. V kategórii dorastencov sa Jaroslav Halgaš umiestnil na 10. mieste.

Ján Holiga ml. na pódiu s Bajčičákom a Michalovským.