VI. kolo Slovenského pohára v behu na lyžiach.

25.02.2013 18:25

Mestský klub lyžiarov Kremnica, usporiadal v dňoch 23.-24.2.2013 na Skalke pri Kremnici VI. kolo Slovenského pohára v behu na lyžiach. V sobotu 23.2.2013 sa pretekalo voľnou technikou a na 10 km trati sa v spoločnej kategórii mužov a juniorov predstavili štyria pretekári KBL Martin. Tesne za stupňami víťazov skončil Ján Holiga ml., ktorý sa umiestnil na 4. mieste, na 12. mieste sa umiestnil Radovan Cienik, Patrik Lučanský obsadil 18. miesto (6. junior) a Jaroslava Halgaša klasifikovali na 19. mieste(7. junior). V kategórii žiakov sa na 4 km voľnou technikou umiestnil Tomáš Meriač na 6. mieste. V nedeľu 24.2.2013 pokračovali preteky v šprinte voľnou technikou. V tomto preteku sa predstavili dvaja naši pretekári v spoločnej kategórii mužov a juniorov. V kvalifikácii šprintu sa Ján Holiga ml. umiestnil na 2.mieste, keď za víťazom kvalifikácie Petrom Žiškom zaostal o 0,5 sekundy, Patrik Lučanský obsadil 11. miesto (5. junior). Do semifinále postúpilo z kvalifikácie 8. pretekárov, pričom  druhú semifinálovú jazdu vyhral Ján Holiga ml. a postúpil do finále. Organizátorom počas noci napadlo 35 cm snehu, čo sa prejavilo aj na kvalite tratí, prakticky počas celej trate sa nedalo predbiehať, na čo doplatil aj náš pretekár, kde sa po štarte zaradil na 4. miesto z ktorého sa mu už nepodarilo prebojovať na stupne víťazov aj napriek tesnému finišu na cieľovej páske. Víťazom šprintu sa stal domáci pretekár Martin Kapšo, ktorý štartoval v šprinte klasickou technikou na tohoročných MS vo Val di Fiemme.