Memoriál Francúzskych partizánov v behu na lyžiach 2012

25.02.2012 20:00

Klub bežeckého lyžovania Martin usporiadal dňa 25.2.2012 už 16. ročník Memoriálu Francúzskych partizánov v behu na lyžiach, ktorý bol zároveň aj VII. kolom Slovenského pohára v behu na lyžiach v kategóriách dorastu, dospelých a veteránov. V kategórii mužov a juniorov na trati dlhej 10 km, ktorá sa bežala voľnou technikou zvíťazil pretekár Lukáš Olejár z ŠKP Štrbské Pleso časom: 27:37,4, pred domácim pretekárom Jánom Holigom, KBL Martin, čas: 28:23,1 a na treťom mieste dobehol Radovan Hasila z LK Predajná, čas: 28:43,1. V kategórii žien a junioriek sa bežalo 5 km voľnou technikou a víťazkou sa stala Katarína Garajová z KBL Jasná Lipt. Mikuláš, čas: 16:23,7 pred druhou Katarínou Krišicovou z ŠKP Banská Bystrica, čas: 16:49,1, na treťom mieste dobehla Eva Lehotská z domáceho KBL Martin, čas: 16:54,4.

Víťazi jednotlivých kategórií: 5 km V: mladší dorastenci: Jakub Gurín, SKI Team Štrbské Pleso, 14:40,7
                                                      dorastenky: Veronika Beťková, KBL Jasná Lipt. Mikuláš, 17:34,0
                                          7,5 km V: starší dorastenci: Adrian Barbierik, CCL Levoča, 21:47,3
                                          10 km V: veteráni: Milan Chromý,MKL Kremnica, 29:28,1
                                           5 km V: veteránky: Dana Bartalská, KBL Jasná Lipt. Mikuláš: 18:14,5