Úspešný vstup pretekárov KBL ŠKP Martin do sezóny

11.01.2016 10:18

Dňa 6. 1.2016 sa postavili pretekári KBL ŠKP Martin na štart pretekov I. kolo Slovenského pohára v behu na lyžiach, ktoré sa konali na Štrbskom Plese. V kategórii mladších žiakov sa bežalo klasickou technikou, v ktorej si  3.  miesto vybojoval Martin Cienik, na 6. mieste sa umiestnil Martin Maťko a na 10. mieste Maxim Mejtský. V ostatných kategóriách sa bežalo voľnou technikou, kde v kategórii starších žiačok sa na 13. mieste umiestnila Tereza Račayová. V kategórii mladších dorastencov sa na 8. mieste umiestnil Tomáš Meriač. V spoločnej kategórii mužov a juniorov sa na 5. mieste umiestnil Ján Holiga, pričom v kategórii mužov od 30 do 40 rokov zvíťazil pred svojím oddielovým kolegom Tomášom Smoradom. V kategórii mužov nad 50 rokov si víťazstvo vybojoval Richard Demeter a v kategórii žien od 30 do 40 rokov sa na 3. mieste umiestnila Miriam Cieniková. V dňoch 9.-10.1.2016 sa konali na Štrbskom Plese medzinárodné preteky FIS zaradené do kontinentálneho pohára Slavic Cup, ktoré organizoval TZN Zakopane, v konkurencii 58 pretekárov zo štyroch krajín sa v sobotu na trati 10 km klasicky umiestnil Ján Holiga na 11. mieste a v nedeľu na trati 15 km voľnou technikou na 13. mieste. V tento víkend sa konalo v Osrblí aj I. kolo Slovenského pohára v biatlone, kde sa darilo aj našim mladým pretekárom. V sobotu sa bežali rýchlostné preteky a v kategórii mladších žiakov sa na pódium prebojovali aj naši pretekári, na strieborný stupienok vystúpil Martin Maťko a na bronzový Martin Cienik, na 4. mieste sa umiestnil Maxim Mejtský, na 14. mieste sa umiestnila staršia žiačka Tereza Račayová. V kategórii mužov sa na 6. mieste umiestnil Radovan Cienik. V nedeľu sa na štart vytrvalostných pretekov postavili len mladší žiaci pričom si zopakovali  umiestnenia z predchádzajúceho dňa.